Slik reiser du under Pride-paraden

I år er det flere store arrangementer som skjer samme helg som Pride, som Tons of Rock og konserter med både Åge Aleksandersen og Pitbull.
Men selv om det skjer mye, får vi deg fram.
For en best mulig kollektivreise, beregn god tid og sjekke reisen din på forhånd, enten i reiseplanleggeren eller Ruter-appen.
Nå og hvor går paraden?
Paraden starter klokka 12 og vil vare ca. 3-4 timer. Det er avmarsj fra Grønland, via Jernbanetorget, videre til Storgata, Rådhusplassen og Kontraskjæret. I år kan du også følge Pride-paraden i Ruter-appen.
Les mer om paraden på Oslo Pride
Trikker og busser som får endringer
Trikkelinjene gjennom Oslo sentrum får endringer fordi enkelte strekninger er stengt. Flere busser får omkjøringer, og nye midlertidige holdeplasser.
Her ser du hvilke linjer på trikk og buss som får endringer under Pride:
Trikk
- 12 Majorstuen–Kjelsås
- 13 Lilleaker–Ljabru
- 17 John Collets plass–Sinsen–Grefsen stasjon
- 18 John Collets plass–Storo–Grefsen stasjon
- 19 Majorstuen–Ljabru
Buss
- 30 Bygdøy-Nydalen
- 31 Snarøya-Grorud
- 34 Tåsen-Ekeberg Hageby
- 37 Nydalen-Helsfyr
- 54 Kværnerbyen-Kjelsås stasjon
- 60 Vippetangen-Tonsenhagen
- 70 NationalTheateret-Skullerud
- 74 Jernbanetorget-Mortensrud T
- 81 Filipstad-Myrvoll
Oppgraderinger på T-banen i sommer
Vær ekstra oppmerksom på at T-banen ikke stopper på Majorstuen stasjon den 28. juni, og at det fortsatt er buss for bane mellom Majorstuen og Borgen. T-banen kjører som vanlig gjennom Oslo sentrum.
Ellers er det bare å si: Nyt dagen, og happy pride!
Sjekk din reise i reiseplanleggeren