Slik kommer du deg til arrangementer denne våren

Den beste måten å reise til store arrangementer er kollektivt! Arrangementer i byen påvirker kollektivtransporten og kanskje nettopp din reise. Her finner du reiseråd og oversikt over store arrangementer i Oslo og Akershus, som påvirker deg som reisende.
Du kan alltid få oversikt over din reise i reiseplanleggeren eller i Ruter-appen.
Sjekk Trafikkstatus for oversikt over oppståtte forsinkelser og avvik.
Dette skjer i Oslo og Akershus framover

Tusenfryd
25. april (sesongåpning)
Norges største fornøyelsespark, TusenFryd, åpner for sesongen lørdag 25. april. I den forbindelse styrker Ruter busstilbudet i helgene:
Linje 505:
- Vi kjører hvert 15. minutt i stedet for hvert 30. minutt.
- Fra Oslo bussterminal mot Sjøskogen er det ekstra avganger i tidsrommet kl. 09.30–18.30
- Fra Askehaug mot Oslo bussterminal er det ekstra avganger i tidsrommet kl. 10.05–19.05
Linje 521:
- Vi kjører hver time.
- Fra Ski stasjon: Hver time mellom kl. 09.04–19.04
- Fra TusenFryd: Hver time mellom kl. 09.22–19.22
Vi kjører også ekstra avganger:
- Fra Oslo bussterminal (plattform B3/B4): hvert kvarter kl. 09.45–11.45, samt kl. 12.15
- Fra TusenFryd: kl. 15.56 og 16.26, deretter hvert kvarter kl. 16.56–19.41
Det utvidete tilbudet på linje 505 og 521 kjøres også hverdager i skolenes sommerferie og høstferie
Framover kjører vi 440 ganger til og fra Tusenfryd hver helg. Tenk på det!
Kos deg!

Marcus & Martinus på Unity Arena
8. mai
Poptvillingene inntar Fornebu med sin største konsert til nå. Det kan vel ikke bli annet enn ... elektrisk! Elektrisk kan du også kjøre til og fra konsert med 31-bussen. Kos deg!

Bodø Glimt-Brann (cupfinale) på Ullevaal stadion
9. mai
T-banen kjører som normalt fram til kampstart klokka 18, men vil ha ekstra avganger etter kampstart. På vei til kampen har vi et stalltips:
Reis «motstrøms», og ta Linje 5 Ringen via Tøyen fra sentrum. Det tar bare et par minutter ekstra, og det blir mye bedre plass til alle som skal se kampen på Ullevaal! Les mer om våre reiseråd her.

Holmenkollstafetten
9. mai
Ruter tilpasser tilbudet til den tradisjonsrike løpsfesten. Det betyr at vi forsterker linje 1 og setter inn ekstra avganger mellom sentrum og Holmenkollen i de mest hektiske periodene. Mellom klokka 09:40 til 20:00 blir det en god del endringer for busser og trikker i sentrum denne dagen. Her kan du lese mer om hvordan du kommer deg fram.