Streik stopper deler av kollektivtrafikken i Oslo

Deler av kollektivtrafikken vil stoppe opp i et kvarter, mellom klokken 17.00-17.15 lørdag 11. oktober. Kollektivtrafikken blir i tillegg påvirket av landskampen samme dag.

Publisert 08.10.2025

T-banevogn sett fra innsiden

Kollektivtrafikken står stille i 15 minutter

T-banen og trikken stopper i sin helhet. Også enkelte busser vil stoppe i de 15 minuttene. Bakgrunnen for dette er en politisk streik, organisert av Oslo Sporveiers Arbeiderforening (OSA).

Streik er et lovlig virkemiddel for å uttrykke et politisk standpunkt, og omfatter OSAs medlemmer som jobber på T-bane, trikk og enkelte av Unibuss sine busser.

Ruter oppfordrer alle reisende til å planlegge godt på lørdag, og beregne god tid dersom man må reise i eller i nærheten av tidsrommet 1700-1715.

Planlegg reisen i god tid

Lørdag 11. oktober er det mye som skjer i Oslo, med åpning av Stortinget, landskamp og flere arrangementer i byen. En stor, planlagt demonstrasjon i Spikersuppa kan få konsekvenser for kollektivtrafikken.

Vi anbefaler alle som skal reise til å følge nøye med i reiseplanleggeren. Særlig gjelder dette folk som skal på lørdagens fotballandskamp mellom Norge og Israel på Ullevål stadion, sier pressevakt i Ruter Knut-Martin Løken.

Andre endringer for kollektivtrafikken 11. oktober

  • Buss 23 og buss 25 får omkjøring fra kl. 15.00 - 21.00. Se Ruter-appen for mer detaljert informasjon.
  • Demonstrasjon i Spikersuppa kl. 1530 fører til at busser og trikker vil få utfordringer med fremkommeligheten. Se Ruter-appen for mer detaljert informasjon.
  • Det settes opp ekstra T-baner slik at flere reisende kan reise til og fra landskampen på Ullevål stadion.
  • Berg T-banestasjon er stengt for av- og påstigning mellom kl. 15.00 - 21.00.
  • Buss 17B (buss for trikk) vil kjøre mellom John Collets plass og Gaustadalléen, selv om Sognsveien er stengt.
Gå til reiseplanleggeren

Gjør reisen enklere  – last ned appen!

Vi bruker informasjonskapsler

Våre nettsider benytter informasjonskapsler (cookies) til sikkerhet og analyse. Les mer om hvilke vi bruker og hvordan vi administrerer dem her: Om våre informasjonskapsler

  • Nødvendige informasjonskapsler

    Vi bruker noen cookies som er nødvendige for at nettsiden skal kunne fungere, og derfor ikke kan velges bort.

  • Statistikk og analyse

    Disse informasjonskapslene samler inn anonymisert statistikk. Målet er å forstå hvordan du og andre bruker ruter.no, slik at vi kan gjøre nettsidene bedre.