Snart kan du teste nattåpen T-bane
Publisert 04.11.2025
Har du lurt på hvordan det vil være å reise hjem om natten med T-bane i stedet for nattbuss? Reiser du på linje 2 og 3, så har du sjansen nå.
Om nattåpen T-bane
- T-banen kjører natt til søndag mellom 16. november - 28. desember
- Nattåpen T-bane kjører på linje 2 og 3 mellom ca. kl. 01.00 - 04.00
- Det blir totalt 7 netter med nattåpen T-bane
- T-banen om natten vil gå hvert 30. minutt i hver retning på linje 2 og 3
- Du finner rutetidene i Ruter-appen og på ruter.no, akkurat som vanlig
- Billettprisen er den samme som resten av døgnet
Hva skjer med nattbussen?
Nattbuss 2N og 3N kjører ikke natt til søndag når T-banen er i drift. Nattbussen på andre linjer går som vanlig.
Nattbussene 2N og 3N går også som vanlig natt til søndag. Morgenbuss 2N fra Lørenskog kjører som normalt søndag morgen.
For å gjennomføre en reell test av nattåpen T-bane, så er det et poeng at ikke nattbussen går samtidig. Dette gir oss en unik mulighet til å høste erfaring. Vi vil blant annet undersøke hvordan kundene opplever natt-tilbudet og hvilke konsekvenser nattåpen T-bane har for punktlighet og drift.
Vi vil høre fra deg
Dette er første gang vi kjører T-bane om natten i Oslo og Bærum. Ruter og Sporveien samarbeider om denne testen for å få verdifull erfaring med nattdrift av T-bane. Derfor er dine tilbakemeldinger viktige for oss.
Fra 16.11 kan du gi oss tilbakemelding på din opplevelse med T-bane om natten. Informasjon om hvordan du kan delta i brukerundersøkelsen kommer på ruter.no.
Trygt hjem om natten
Din sikkerhet er viktig for oss. Under testperioden vil det være ekstra vektertjenester, både på T-banestasjoner og mobile vektere i bil.
Vi ønsker deg god tur med natt-T-banen!